19 hodin non-stop letu! Nejdelší linka světa.

V říjnu tohoto roku obnovuje letecká společnost Singapure Airlines nejdelší non-stop linku na světě ze Singapuru do New Yorku. Délka trasy je 16 700 km a bude na ní nasazen nejmodernější letoun Airbus A350-900ULR, který tuto vzdálenost zvládne za cca 18h 45minut.
Singapurská aerolinka je zatím jedinným odběratelem nových A350-900ULR (ultra long range), tedy specialně upraveným letounem pro ultra dlouhé dolety a objednáno má celkem 8 těchto strojů.

Letoun bude létat ve speciálni konfiguraci určené výhradně pro tuto linku a to pouze ve dvou třídach premium economy a business class a pojme maximálně 161 cestujících (67 business a 94 v economy).

V prvních týdnech měsíce října bude linka v provozu pouze 3x týdně, ale po dodávce dalších nových letadel by měla od 18. října létat denně.

Singapure Airlines již tuto linku v minulosti provozovali letounem Airbus A340-500, nicméně v roce 2013 byli nuceni lety ukončit z důvodu vysokých cen ropy a tedy i leteckého paliva a neefektivnosti starších Airbusu A340, které jako jedinné byly schopny zvládnout tak dlouhý let.
V provozu zůstala pouze klasická linka, která léta již několik let a to s mezipřistáním v německém Frankfurtu.

Non-stop let Singapure – New York tak odsune na druhou příčku další dlouhý let, který zatím létá teprve několik měsícu z qatarského hlavního města Doha do Aucklandu na Novém Zélandu.
Linku provozují Qatar Airways, let trvá 17 hodin a 30 mimut a letouny urazí vzdálenost přes 14 500 km.