Air Serbia


Sídlo společnosti: Mezinárodní letiště Nicoly Tesly Bělehrad (Srbsko)
Hlavní báze: Mezinárodní letiště Nicoly Tesly Bělehrad (Srbsko)
Vznik společnosti: 17.června 1927
Oficiální web: www.airserbia.com
Aliance dopravců: Etihad Airways Partners

Moderní aerolinky Air Serbia tak jak je známe z dnešní doby vznikly až v roce 2013 transformací z bývalých Jugoslávských aerolinek JAT airways s pomocí kapitálového vstupu aerolinek z perského zálivu Etihad airways, které nejen že poskytly potřebné finance, ale také zajistili první modernější proudová letadla Airbus A319.
V roce 2017 společnost zařadila do své flotily první širokotrupý letoun pro dálkové lety Airbus A330-200 pro 236 cestujících v ekonomické třídě a 18 v třídě business class, se kterým léta na jedinné dálkové lince do New Yorku.
Air Serbia je také provozovatelem starší společnosti Aviolet, která je spíše určená pro charterové lety, ale jejich starší Boeingy můžete často potkat i na pravidelných linkách, většínou jako záskok za klasické Airbusy, nebo ATR.

Flotila Air Serbia

8x Airbus A319-100
2x Airbus A320-200
1x Airbus A330-200
3x ATR 72-500
3x ATR 72-200
4x Boeing 737-300 (v barvách Avioletu)

Destinace

Belgrade, Amsterdam, Athens, Banja Luka, Beirut, Berlin, Brussels, Bucharest, Copenhagen, Dubrovnik, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Larnaca, London, Ljubljana, Malta, Milan, Moscow, New York, Ohrid, Paris, Podgorica, Prague, Pula, Rome, Saint Petersburg, Sarajevo, Skopje, Sofia, Split, Stockholm, Stuttgart, Tel Aviv, Tivat, Tirana, Venice, Vienna, Zagreb, Zurich.

Zavazadlová politika dopravce

Příruční zavazadla (carry on bag):
55x40x20 cm, max 8 kg (cestující v business class mohou mít dvě tyto příruční zavazadla)

Odbavené zavazadla (checked baggage):
1 zavazadlo o maximální váze 23 kg v třídě ekonomy a 2 zavazadla 32kg v třídě business zdarma

Služby na palubě

lety po evropě a blízkém východu:
Třída Business: teplé občerstvení, alkoholické a nealkoholické nápoje v ceně letenky
Třída Ekonomy: noviny a wifi, občerstvení za poplatek viz palubní menu (onboard menu)

dálkový let do New Yorku:
Třída Business class: noviny, wifi, občerstvení: welcome drink, první chod, A la carte menu, desert a další občerstvení v průběhu letu (viz menu), sedačka rozložitelná do polohy 180° , IFE s 20 kanály TV, filmy a hudbou.

Ekonomy class: noviny, wifi, polohovatelná sedačka, občerstvení: výběr ze dvou druhu teplých jídel+sendvič+oříšky či krekry, alkoholické i nealkoholické nápoje bez poplatku (v ceně letenky) z barového menu.  IFE s 20 Tv kanály, filmy a hudbou.