Krachuje další německá aerolinka, Germania zastavila provoz!

Letecká společnost Germania oficiálně na svých webových stránkách informovala cestující, že dnešním dnem ruší všechny lety a zastavuje provoz.
Důvodem je nedostatek financí k zajištění bezproblémového chodu společnosti.

Aerolinky požádaly o vstup do insolvence zahrnující celou skupinu Germania (společnosti Germania Fluggesellschaft mbH, Germania Technik Brandenburg GmbH a Germania Flugdienste GmbH).
Germania dále drží podíly ve švýcarské společnosti Germania Flug AG a bulharského dopravce Bulgarian Eagle, kterých se však krach netýká.

Německý dopravce s hlavním sídlem na letišti Berlin Schönenfeld byl založen v roce 1986 a momentálně provozoval flotilu celkem 37 letounu, se kterými zajišťoval jak pravidelné lety, tak lety charterové pro cestovní kanceláře do více než 60 destinací nejen v Evropě ale taky v Severní africe a blízkém východu.

Společnost Germania prodávala do včerejšího dne letenky na období až do konce letního letového řádu (konec října), předpokládá se tak, že krachem mohou být poškozeny až stovky cestujících z České republiky, díky blízkosti letiště Drážďany kde měla aerolinka jeden ze svých hlavních HUBů.

Cestující, kteří měli zakupene letenky na lety společnosti Germania by se měli co nejrychleji obrátit na svou banku, přes kterou byly letenky hrazeny. Cestující, kteří měli zakoupené zájezdy u cestovních kanceláři, pro které letecká společnost zajišťovala dopravu by se měli obrátit přímo na svou cestovní kancelář.