!NEWS! celkem 15 nových linek společnosti Ryanair z Prahy!

Největší nízkonákladový dopravce v Evropě, irský Ryanair dnes na oficiální tiskové konferenci v Praze oznámil svůj záměr rozšířit působeni na našem největším letišti v ČR.
Společnost uvedla, že od letního letového řádu, tedy od začátku dubna 2019 spustí celkem 11 nových linek, celkově tedy z Pražského letiště bude provozovat až 15 nových spojení (čtyři již oznámené do Ammánu, Paříže-Beuvais, Pisy a Marrakeše).

Včera se v rezervačním systému na stránkách Ryanaira objevily nové destinace v Itálii – Pescara, Benátky-Treviso a Bari, dnes na tiskové konferenci byly tyto nové cílové body potvrzeny a k ním oznámili zástupci společnosti další novinky a to spojení do anglického Bournemouthu, chorvatského Zadaru, francouzské Marseille, dánských měst Kodaně a Billundu, švédských měst Stockholmu a Goteborgu, a lotyšské Rigy.

Ryanair díky tomuto rozšíření přidá další dvě letadla ke své již založené pražské bází a celkově tak bude mít na Ruzyni čtyři Boeingy 737-800 s předpokládaným růstem počtu přepravených osob za rok o celkem 23 %.
Dopravce nabídne spojení z Prahy do celkem 30 destinací, což odpovídá 131 letům týdně.

V průběhu týdne by měly být všechny novinky v rezervačním systému na stránkách dopravce www.ryanair.com.

David O’Brien, obchodní ředitel společnosti Ryanair, k tomu v Praze řekl:

Společnost Ryanair těší, že může rozšířit počet letadel bázovaných v Praze o další dvě a dostat se na celkový počet 4 strojů v rámci našeho zatím nejrozsáhlejšího letního letového řádu, který nabídne spojení na 30 linkách, včetně 15 zcela nových letů do atraktivních destinací jako například Kodaň, Marrákeš nebo Pisa. Celkem tak do/z Prahy přepravíme 2,1 miliónu cestujících a podpoříme růst českých linek, provozu, turistického ruchu i pracovních pozic.

Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, dodal:

„Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje. Spolu s dříve oznámenými novinkami do Ammánu a Marrákeše tak společnost Ryanair významně rozšiřuje možnosti přímých letů pro české cestující a zároveň usnadní dostupnost Prahy a České republiky pro zahraniční návštěvníky z uvedených trhů.“