Nízkonákladová společnost Laudamotion oznámila 20 nových linek z Vídně!

Skvělá zpráva přichází z hlavního města naších jižních sousedů. Rakouská nízkonákladová letecká společnost Laudamotion, zakladatele známého závodníka Nikiho Laudy, ve spolupráci s Irským Ryanairem plánuje spustit od zimního letového řádu (na konci října) až 20 nových linek z Vídně.

Nově by se mělo létat do těchto destinací: Barcelona (Španělsko), Bergamo (Itálie), Bologna (Itálie), Bukurešť (Rumunsko), Dublin (Irsko), Faro (Portugalsko), Kodaň (Dánsko), Krakow (Polsko), Larnaca (Kypr), Londýn Stansted (Velká Británie), Madrid (Španělsko), Paříž Beauvais (Francie), Sevilla (Španělsko), Řím (Itálie), dále na čtyři Kanárské ostrovy – Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife a Gran Canaria.

Červenobíle Airbusy se také nově podívají mimo Evropu a to do marockého Marrakéše a jordánského Ammánu.

Vídeňské letiště Schwechat zažívá v tomto roce obrovský boom nízkonákladových dopravců. Na jednom trhu se tak rozjede ostrý boj o cestující mezi lowcost dopravci maďarským Wizz airem, který zde od května rozlétal první várku svých letů a další příjde v říjnu a novým rakouským dopravcem Laudamotion, který úzce spolupracuje právě s irským Ryanairem.

Oba dopraci budou spolu soupeřit hned na několika doublovaných linkách, např. Madrid, Milán, Řím a Tenerife.

Nesmíme opomenout, že na letišti poslední dobou roste i anglická nízkotarifová společnost EasyJet, v tuto chvíli provozuje 12 spojení.

Zajímavé bude sledovat krok místního největšího dopravce Austrian Airlines, člena skupiny Lufthansa. Ten jako jeden z mála klasických dopravců v Evropě zatím nemusel čelit tlaku nízkonákladových aerolinek, které se až doposud rakouské metropoli vyhýbali kvůli vysokým letištním poplatkům.

Jako bombónek se proslýchá, že i největší španělská nízkonákladová společnost Vueling plánuje ještě v tomto roce velký rozvoj právě na Vídeňském letišti a již došlo k potřebné registraci u rakouských úřadů.

Jedno je ale jisté, nejvíce profitovat z toho budeme my, cestující a máme se opravdu na co těšit. Dají se očekávat hodně nízke ceny a předpokládá se, že i zatím neohrožený Austrian Airlines bude muset upravit své ceny, které ani zdaleka nepatří mezi nejlevnější.