Nová dálková linka z Prahy na letiště Newark v New Jersey!

Letiště Václava Havla v Praze Ruzyni získalo dalšího nového dopravce, americkou společnost United, která oznámila spuštění své nové pravidelné linky z České metropole přes Atlantický oceán na územi New Yorku.

Hlavním dopravním uzlem společnosti United v New Yorku je právě letiště Newark, které je druhé největší letiště pro New York, nová linka tak nabídne možný přestup až do 60 dalších destinací v síti United v rámci Severní, střední a jižní ameriky.

První let na nové lince je plánován na 7. června příštího roku a létat se bude denně s odletem z Newarku vždy v 18:05, kdy po nočním letu letadlo sedne na pražském letišti v 08:25 dalšího dne, zpět se pak vydá v 10:10 a do své cílové destinace za oceánem dorazí v 13:30.
Linka bude v provozu však pouze po dobu letních měsíců s tím, že poslední let je plánován 3. října a následně budou lety přerušeny.

Podobným způsobem jíž do Prahy letají společnosti Delta airlines z New Yorku (letiště JFK), American Airlines z Filadelfie a kanadské společnosti Air Transat a Air Canada Rouge z Toronta a Montrealu, vždy na zimu jsou lety přerušeny kvůli nížší poptávce po cestách za oceán.

United airlines na pražskou linku nasadí letadla typu Boeing 767-300ER v konfiguraci s ekonomickou i třídou business.

Lety budou pod kódy UA187 a UA188.

Výsledek obrázku pro united airlines interior b767