Nová linka společnosti RYANAIR z Prahy do Manchesteru

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair dnes v Praze na tiskové konferenci oficiálně oznámila další novou linku z prážského letiště Václava Havla. Od zimního letového řádu, který začíná koncem října bude létat 9x týdně do druhého největšího anglického města Manchesteru. 

Právě do Manchesteru již několik let denně létá další nízkonákladový dopravce Easyjet, vzhledem k velkému nárustu sedačkové kapacity na této trase se dá očekávat velký boj o zákazníky a tedy i zajímavější ceny, než na jaké jsme v součastnosti zvyklí.

V zimním letovém řádu tak bude společnost Ryanair z Prahy létat celkem do 34 destinací, z toho letos otevře celem 11 nových tras. Včetně právě oznámeného Manchesteru jsou novinkami linky do Bari, Billundu, Bordeaux, Bournemounthu, Kodaně, Gothenburgu, Marseille, Rigy, Stockholmu, Benátek. Všechny nové linky by měly být v provozu celoročně, další nedávno oznámenou novinkou je přímá linka z Prahy na ostrov Mallorca, která bude v provozu pouze v sezóních měsících od června až do října.

Společně s novou linkou z Brna do Berlína, která začne létat začátkem dubna 2x týdně tak letos Ryanair nabídne až o 42 % více letů z České republiky a ročně plánuje přepravit více než 2,7 miliónu pasažéru.
Ryanair plánuje stát se českou jedničkou v počtu přepravených osob, momentálně obývá třetí pozici, když právě díky výše zmíněným novým linkám přeskočil svého hlavního rivala Easyjet.