Přímé lety z Prahy do Bangkoku? Možná již od dubna příštího roku!

Výkoný ředitel společnosti Air Asia X Tonny Fernandes uvedl, že po dodávkách dvou nových dálkových letadel Airbus A330, které by společnost měla obdržet právě v dubnu příštího roku by měla thajská odnož malajských aerolinek zahájit pravidelné lety z Bangkoku do tří evropských metropolí Vídně, Stockholmu a Prahy.

Česká metropole se tak konečně může dočkat vysněného spojení s thajským Bangkokem o které vede letiště v Praze několikaleté jednání nejen se společnosti Air Asia, ale i s jinými dopravci.
Thajsko patří u českých turistů k jedné z nejpopularnějších exotických destinací, ročně zemi navštíví několik desítek tisíc Čechů a počty se každým rokem zvyšují. I u Thajců sílí poptávka po letenkách do hlavního města České republiky a zřejmě proto vyhodnotila společnost Air Asia X Prahu jako nejvhodnější pro své nové pravidelné linky.

Dosud musejí čeští turisté na cestě do Thajska používat spojení většinou s jedním přestupem, nejčastěji v Moskvě, Istanbulu, Dubaji a v qatarském Dauhá, popřípadě je možnost využít služeb dalšího thajského dopravce Thai airways, který léta přímou linku Bangkok – Vídeň, letenky na této trase však nepatří mezi nejlevnější, vyjímkou nejsou ceny převyšující i 20.000 Kč.

Příchod této nízkonákladové společnosti do Evropy určitě přinese snížení cen letenek v řádu několika tísíců, společnost již před několika lety létala například do Paříže, či do Londýna a vyjímkou nebyly ceny zpátečních letenek okolo 7-8000 Kč, jednou v akci dokonce pouhých 4500 Kč, máme se tedy opravdu nač těšit. Samozřejmě cena je pouze za letenky a příruční zavazadla, které jsou v ceně, vše ostatní jak je již zvykem u nízkonákladovek je za poplatek, tedy odbavená zavazadla, občerstevení na palubě, výběr preferovaného místa na palubě letadla.