Příruční zavazadla u Ryanaira už jen za poplatek!

Největší nízkonákladová společnost v Evropě, Irský Ryanair včera oznámil novinku ve své zavazadlové politice, kdy od začátku zimního letového řádu, tedy od listopadu již nebude přepravovat velká kabinová zavazadla zdarma jak tomu bylo doposud.

V současnosti cestující společnosti Ryanair mohou přepravovat jedno klasické kabinové zavazadlo o velikosti 55x40x20 a váze 10 kg a společně s nim i menší kabelku nebo tašku na laptop o velikosti 35x20x20cm zcela zdarma.

Od listopadu se tedy změní kompletní zavazadlová politika společnosti, kdy každý cestující bude moci mít sebou pouze menší příruční tašku, která se vejde pod sedadlo před vámi a jejichž rozměr nepřekročí 35x20x20cm.
Pokud si cestující zakoupí přednostní nástup do letadla v ceně 6 EUR, bude moci mít sebou i klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 a váze do 10 kg. Právo přednostního nástupu však může využít pouze prvních 95 pasažéru, kteří si tuto službu zakoupí a svá zavazadla budou moci mít celou dobu u sebe, tedy v kabině letadla.
Při vyčerpáni této možnosti, nebo jako alternativu můžete za částku 10 EUR zakoupit možnost přepravit své „příruční“ zavazadlo standardních rozměrů (55x40x20cm a 10kg), které však budete muset odbavit klasicky na check-inu, tedy přesně jako zavazadla zapsaná, odbavená, proto toto zavazadlo ztrácí hodnotu příručního a bude v názvu spíše jako klasické odbavené o rozměrech příručního.
Pokud si toto zakoupené zavazadlo zapomenete odbavit, pak při boardingu do letadla na vás čeká poplatek ve výši 25 EUR.

Důvodem tohoto kroku firma uvedla častá zpoždění svých letadel díky dlouhotrvajícím nástupům cestujících a nakládek zavazadel, kdy většina pasažéru přepravovala maximální povolené množství příručních zavazadel a takové to množství způsobovalo velké problémy při nakládce a boardingu což ve výsledku způsobovalo daná zpoždění.

Teď stačí jen doufat, aby podobné praktiky nezačali zavádět i jiní dopravci jako Wizz air, či EasyJet.