Půjčení auta

Vypůjčení auta z autopujčoven patří v dnešní době ke standardní službě, která je dostupná pro všechny řidiče takřka na celém světě. Existují tisíce malých i velkých autopujčoven z nichž nejznámější jsou většinou ty největší, nejrozšířenější a hlavně působící na všech obydlených kontinentech.

Jakým způsobem si auto půjčit a co vše je k tomu potřeba, to se vám budu snažit popsat v následujících bodech:

Co je potřeba pro vypůjčení auta:

 • vlastnit mininálně řidičský průkaz skupiny B
 • věk minimálně 21 let
 • připojení k internetu pro rezervaci auta na webových stránkách (možnost je i telefonická rezervace, ale toto spíše nedoporučuji)
 • občanský průkaz (né dočastný duplikát)
 • mít kreditní nebo debetní kartu pro platbu za auto s dostatečnými finančními prostředky pro případné zablokování určité zálohy, kterou vám odblokují po vrácení auta.
 • splňovat další kritéria dané autopůjčovnou, případně zákony v dané zemi (např.minimálni věk, může být i vyšší než 21let), ale na vše byste měli být dostatečně dopředu informováni danou autopůjčovnout, většinou již při rezervaci.

Rezervace auta

pro rezervaci auta si nejdříve vyberte svou autopůjčovnu, na frekventovanějších místech po světě naleznete většinou hned několik společností a proto není na škodu, zkusit vyhledat auto u více půjčoven a porovnat si tak ceny, které se mohou značně lišit.

Nejjednoduší možnost porovnání nabídek většiny největších autopůjčoven na světě nabízí společnost RENTALCARS.COM (výše na těchto stránkách je rezervační formulář společnosti rentalcars.com, který vás po vyplnění požadovaných údaju přesměruje na své stránky a automaticky vyhledá požadované a nejvýhodnější automobily).
Osobně rezervuji většinu, řekl bych až 98 % aut právě u rentalcars.com a to z toho důvodu, že mě vyhledá vždy nejvýhodnější nabídku.

Rezervace u RENTALCARS.COM krok po kroku

 • ve vyhledávači zadejte místo vypůjčení auta (většinou letiště), datum od kdy, do kdy si auto chceme půjčit, čas vypůjčení a návratu a věk řidiče.
 • systém vám vyhledá a seřadí nejvýhodnější nabídky dle výše uvedených požadavků a vy si vyberete vaše preferované auto, případně preferovanou autopůjčovnu (Hertz, Alamo, Europcar a spousta dalších)
 • při výběru dbejte na informace uvedené pod typem a cenou auta, tedy informace co vše vám autopůjčovna nabízí v ceně (zdarma zrušení rezervace, havarijní pojištění, místní daně, změny v rezervaci zdarma, letištní poplatky apod.), čím více, tím lépe.
 • na další stránce ještě jednou zkontrolujte rekapitulaci vybraného vozu a násleně můžete vybrat volitelné příplatky (další řidič, sedačka pro dítě, GPS navigace a hlavně další pojištění auta – vše za poplatek).
 • na další stránce vyplníte údaje o osobě, která bude auto vyzvedávat a řídit – jméno, telefon, email atd.
 • předposledním krokem bude kontrola všech údajů a platba (pouze pokud je vyžadována, nebo pokud chcete platit dopředu), můžete udělat pouze rezervaci a zaplatit až při vyzvednutí auta na místě, vše se odvíjí od požadavků dané autopůjčovny.
 • poslední krok je potvrzení rezervace, které je odesláno také na vyplněnou emailovou adresu a kterou předložíte při vyzvednutí auta v kanceláři autopůjčovny společně s řidičským průkazem, občanským průkazem nebo cestovním pasem a kreditní nebo debetní kartou.

 

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, nebo budete potřebovat nějaké další informace, neváhejte se na mě obrátit na mailu admin@sbalkufr.eu, nebo mě kontaktujte do zpráv na facebooku.