Ryanair končí s linkou z Ostravy do Milána-Bergama

Irská nízkonákladová společnost Ryanair, která provozuje pravidelné letecké spojení z Ostravy do Bergama, vzdáleného pouze 60 km od centra Milána se rozhodla lety od začátku letního letového řádu ukončit.
Poslední let na této lince tak bude vypraven ve čtvrtek 28.března.

Spojení nezachránila ani schválená dotace ze strany Moravskoslezského kraje, o které radní jednali před dvěma týdny a bez které by Ryanair linku neprovozoval.
Jednalo se o dotační částku ve výši až 400.000 EUR v závislosti na rentabilitě spojení a i přes tuto nabídku se dopravce rozhodl linku definitivně ukončit a přesunout ji severněji na polské letiště Katowice, odkud se do Bergama nově bude létat právě od začátku letního letového řádu se stejnou frekvencí letů tak jak do Ostravy, vždy 2x týdně.

Linka Ostrava – Bergamo nebude v letním letovém řádu 2019 v provozu. Průběžně hodnotíme výkonnost našich 1850 linek a letový řád vytváříme podle výkonu linek, poptávky na trhu i dostupnosti letadel,“ oznámil tiskový mluvčí Ryanairu pan Denis Barabas.

Letišti Leoše Janáčka v Ostravě tak zůstane od dubna pouze jedná pravidelná linka na letiště Londýn-Stansted, která je v provozu do konce března 4x týdně, od začátku dubna do konce října 3x týdně a zajišťuje ji také letecká společnost Ryanair.

Moravskoslezský kraj společně s Letištěm Ostrava nyní intenzivně jedná s polskou společnosti LOT Polish airlines o zajištění pravidelného leteckého spojeni Ostravy s Varšavou, které by cestujícím nejen ze Severu moravy přineslo možnost létat s krátkým přestupem do více než 40 destinací na celém světě včetně třeba New Yorku, Chicaga, Singapuru nebo Soulu.

Pokud dojde k dohodě, nová linka by mohla být v provozu již od záři či října letošního roku.