Ryanair

Sídlo společnosti: Swords (Irsko)
Hlavní báze: Mezinárodní letiště Londýn-Stansted (Velká Británie)
Vznik společnosti: 28.listopadu 1984
Oficiální web: www.ryanair.com
Aliance dopravců: není součástí žádné aliance

Ryanair je Irská ultra-nízkonákladová společnost, která patří k největším a nejznámějším na světě i přes provoz pouze v Evropě a přihlehlých zemích jako je Maroko, Izrael, Jordánsko a Turecko. Ředitelem společnosti je kontroverzní chlapík jménem Michael O´Leary, který se proslavil hlavně díky svým výrokům ohledně budoucího cestování se společnosti Ryanair, ať už to jsou zpoplatněné záchodky na palubě letadel či stání za letu, tak ať se do letadel vejde co nejvíce cestujících a sníží se tak náklady na jednoho cestujícího.
Společnost RYANAIR je známá svými ultra nízkými cenami letenek, kdy nejsou vyjimkou ceny již od 5-10 EUR, před pár lety bylo možné nakoupit letenky i za neuvěřitelný 1 cent!!!
Za vše ostatní si jako například odbavené zavazadla, občerstvení na polubě, přednostní nástup do letadla, preferované místo atd.

Flotila RYANAIR v roce 2018

společnost Ryanair používá pouze jeden typ letadla a to Boeing 737-800 a díky tomu je schopna dostat se na nízké provozní náklady a nabídnou tak velmi nízké ceny.

v tuto chvíli v provozu přes 300 letadel Boeing 737-800 (čísla se neustále mění).

Destinace s odletem z Prahy

Amman, Barcelona, Bologna, Brusel-Charleroi, Budapešť, Dublin, Edinburg, Eilat, Eindhoven, Krakow, Madrid, Malaga, Milán-Bergámo, Marrakesh, Pisa, Paříž-Beuvais, Liverpool, Londýn-Stansted, Řím-Ciampino, Trapani.

Destinace s odletem z Pardubic

Alicante, Londýn-Stansted

Destinace s odletem z Ostravy

Londýn-Stansted, Milán-Bergámo

Destinace s odletem z Brna

Londýn-Stansted, Milán-Bergámo

Destinace s odletem z Bratislavy

Alghero, Atény, Barcelona-Girona, Bologna, Birmingham, Brusel-Charleroi, Burgas, Corfu, Dalaman, Dublin, Edinburg, Eilat, Eindhoven, Kiev-Borispol, Leeds, Londýn-Stansted, Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Marrakesh, Milán-Bergámo, Niš, Palma de Mallorca, Paphos, Paříž-Beuvais, Řím-Ciampino, Thessaloniki.

Destinace s odletem z Krakowa

Alicante, Amman, Atény, Barcelona, Barcelona-Girona, Benátky-Treviso, Berlín, Bologna, Brusel-Charleroi, Burgas, Cagliari, Chania, Dortmund, Dublin, Eindhoven, Eilat, Edinburg, Frankfurt, Gdaňsk, Gran-Canaria, Kiev-Borispol, Lamezia, Leeds, Lisabon, Londýn-Stansted, Lourdes, Madrid, Malaga, Malta, Marseille, Marrakesh, Milán-Bergámo, Neapol, Norinberg, Oslo-Torp, Palma de Mallorca, Paříž-Beuvais, Paphos, Pescara, Pisa, Porto, Praha, Sevilla, Shannon, Řím-Ciampino, Tel Aviv, Tenerife South, Valencia, Vídeň.

Destinace s odletem z Katowic

Atény, Birmingham, Corfu, Dublin, Edinburg, Hamburg, Londýn-Stansted, Milán-Malpensa

Zavazadlová politika dopravce

společnost Ryanair provozuje své letadla pouze v jedné ekonomické konfiguraci pro celkem 189 cestujících.

příruční zavazadla – každý cestující může mít sebou celkem dvě příruční zavazadla, jedno klasické o velikosti 55x40x20 cm a jednu malou kabelku či laptopovou tašku o velikosti 35x20x20 cm.
Pozor! – novinka zavedená v letošním roce 2018 nařizuje, že pouze cestující se zakoupeným přednostním nástupem do letadla (cena 5-10 EUR v závislosti na délce letu) si může vzít obě příruční zavazadla na palubu.
Cestujícím bez prioritního nástupu bude umožněno vzít si na palubu letadla pouze menší příruční zavazadlo, větši bude muset odevzdat před nástupem do letadla a bude umístěno do zavazadlového prostoru letadla. Toto zavazdlo pak vyzvednete na cílovém letišti na baggage claimu. Váha těchto zavazadel je 10 kg!

odbavená zavazadla – každý cestující si může zakoupit převoz klasického velkého kufru, tedy odbaveného zavazdla a to za poplatek, který se odvíjí od délky letu v rozmezí cca 400-1000 Kč za jedno zavazadlo do 20kg a let. Zakoupit si můžete až tři 20 kg zavazdla.

Služby na palubě

letecká společnost Ryanair je nízkonákladová společnost, tedy i na palubě neobdržíte nic zdarma, vše je formou palubního prodeje. V nabídce jsou teplé i studené pokrmy, teplé i studené nealko i alko nápoje. Na palubě za letu probíhá také prodej duty free shopu, kde můžete zakoupit parfémy, kosmetiku, hodinky, reklamní předměty společnosti Ryanair.
Nahlédnout do inflight magazínu můžete zde: