Singapore Airlines nejlepší leteckou společností na světě!

V právě proběhlém hlasování společnosti Skytrax World Airlines Awards o nejlepší leteckou společnost na světě pro rok 2018 zvítězila právě 5* singapurská společnosti Singapore airlines a sesunula tak na druhou příčku loňského vítěze Qatar airways. Singapurci tuto soutěž ovládli již počtvrté, když zvítězili i v roce 2004, 2007 a 2008.
Pouze jedinná letecká společnost z evropy se vešla do první desítky a to německá 5* Lufthansa, která se umístila na sedmém místě žebříčku, jinak první desítku ovládly letecké společnosti z Asie a blízkého východu.

Včera 17.července v Londýně při galavečeru proběhlo slavnostní vyhlášení této nejprestižnější kategorie v letecké dopravě společně s dalšími kategoriemi jako jsou například nejlepší nízkonákladové společnosti světa, nejlepší ekonomické a business třídy atd. a také samozřejmě okamžité udílení cen vítězům.

Pro zajímavost, česká letecká společnost Czech Airlines (ČSA) se umístila nejvýše v kategorii nejlepší letecké společnosti východní evropy a to na sedmém místě, lépe se umístily například i nízkonákladové společnosti Pobeda nebo Wizz air, což značí, že se určitě nejedná o dobrý výsledek našeho národního dopravce.

V kategorii nejlepší letecké společnosti světa bylo umístění následovné:

 1. Singapore Airlines
 2. Qatar Airways
 3. ANA All Nippon Airways
 4. Emirates
 5. EVA Air
 6. Cathay Pacific Airways
 7. Lufhansa
 8. Hainan Airlines
 9. Garuda Indonesia
 10. Thani Airways

Kategorie nejlepší nízkonákladové společnosti světa:

 1. Air Asia
 2. Norwegian
 3. Easy Jet
 4. Jetstar Airlines
 5. Air Asia X
 6. West Jet
 7. IndiGo
 8. Southwest airlines
 9. Eurowings
 10. Scoot Airlines

 

Kategorie nejlepší letecké společnosti východní evropy:

 1. Aeroflot
 2. LOT
 3. S7 Airlines
 4. Air Serbia
 5. Wizz Air
 6. Croatia Airlines
 7. Pobeda
 8. Czech Airlines (CSA)
 9. Adria Airways
 10. Ural Airlines