SmartWings

Sídlo společnosti: Mezinárodní letiště Václava Havla Praha-Ruzyně (Česká republika)
Hlavní báze: Mezinárodní letiště Václava Havla Praha-Ruzyně (Česká republika)
Vznik společnosti: v roce 1997 jako Travel Service, 2004 SmartWings
                                                                                               Oficiální web: www.smartwings.com
                                                                                               Aliance dopravců: není součásti žádné aliance

Společnost SmartWings je Česká nízkonákladová a charterová společnost vystupující jako obchodní značka Travel Service. Hlavním zdrojem příjmu a hlavní orientace společnosti je právě na charterovém trhu, kde společnost nabízí cestovním kancelářím své letadla nejen v České republice, ale i v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a nebo třeba ve Francii a patří tak k velkým charterovým hráčům na evropském nebi. Svou prioritní orientaci doplňuje také několika pravidelnými linkami z Prahy nebo třeba z Ostravy.
V minulém roce společnost přepravila 2,86 miliónu cestujících.

Flotila společnosti SmartWigns

2x Boeing 737-700
22x Boeing 737-800
5x Boeing 737 MAX 8

společnost Travel Service dále provozuje Bisjety pro VIP klientelu

Destinace

Almeria, Alghero, Antalya, Barcelona, Burgas, Cagliari, Catania, Colombo, Dubaj, Dubrovnik, Faro, Fuerventura, Heraklion, Chania, Hurghanda, Kefalinia, Ibiza, Kofru, Kos, Lamezia Terme, Lanzarote, Larnaca, Las Palmas, Londýn-Gatwick, Malaga, Madeira, Male, Marsa Alam, Menorca, Mombasa, Moskva-Šerementěvo, Djerba, Neapol, Olbia, Palma Mallorca, Podgorica, Preveza, Punta Cana, Puerto Plato, Ras Al-Khaimah, Rodos, Samos, Salalah, Sevilla, Soluň, Split, Tel Aviv, Tenerife, Tirana, Valencia, Varadero, Varna, Zakinthos, Zanzibar.

Zavazadlová politka

společnost SmartWings na všech svých letech povoluje převoz příručních zavazadel o velikosti 56x45x25 cm a váze 8 kg zdarma a také všichni cestující mají možnost odbavit si zapsané zavazadlo (kufr do podpalubí) o váze do 15 kg také zcela zdarma. Zavazadel do podpalubí letadla můžete mít i více avšak je nutné se při součtu všech těchto zavazadel vejít do limitu 15 kg. Pokud cestujete jako rodina na jedné letence, můžete si váhy sčítat, tedy 4 členná rodina má nárok na převoz 60 kg zavazadel, tedy můžete mít klidně jen 2 zavazadla o maximální váze 30 kg každé (pozor: pro bezpečnostní limity není povolena přeprava zavazadel těžších než 32 kg).
Každé dálší kilo na rámec povolené standarní váhy je zpoplatněno částkou 6 EUR za 1 kg.
Cestujíci v business třídě mohou přepravovat zavazdla do váhy 20 kg.

Služby na palubě

aerolinka SmartWings se řadí spíše k nízkonákladovým dopravům, na palubě v případě letů do 5h tedy není k dispozici žádné občerstvení zdarma, pouze za poplatek a v nabídce jsou bagety, sandwiche, teplé či studené nápoje, alko i nealko a další pochutiny.
Nabízen je také palubní Duty free shop, který je však značně omezen oproti jiným aerolinkám.
V případě, že cestujete na lince letící déle než 5h, každý cestující obdrží zdarma občerstvení v podobě teplého či studeného jídla a také zdarma nealko nápoje, alko za poplatek.