Společnost Qatar airways nasadí do Prahy Boeing 787 Dreamliner!

Pětihvězdičková letecká společnost z Perského zálivu Qatar airways nasadí od zimního letového řádu, tj. od 28.10. na jednu ze svých dvou denních rotací z Dauhá do Prahy nejmodernější širokotrupé letadlo Boeing 787-8 Dreamliner. Stane se tak úplně prvním dopravcem, který zařazuje tento typ letadla na pravidelnou linku na letiště Václava Havla.

Současně tak touto změnou dojde k navýšení přepravní kapacity o více než 100 míst na jednom letu a letiště v Praze tak předpokládá, že dojde k celkovému navýšení počtu cestujících mezi českou metropolí a Dauhá ročně o více než 75 000.

Qatar airways se svým Dreamlinerem odletí z hlavního města Qataru v 8:00, do Prahy přilétne ve 12:25, kde stroj čeká poměrně dlouhá přestávka, aby se následně v 16:10 vydal opačným směrem s pravidelným příletem do Dauhá v 23:40. Linka navazuje na brzkou ranní vlnu odletů do východní Asie, Austrálie či například do Afriky.

Potenciál pro využití většího typu letadla na lince Qatar Airways do Dauhá jsme sledovali dlouhodobě. Jsme proto rádi, že se vedení letecké společnosti k tomuto kroku rozhodlo a na jednu ze svých denních frekvencí nasadilo jedno z nejmodernějších letadel světa Boeing 787 Dreamliner. Qatar Airways se tak stane prvním provozovatelem tohoto typu stroje na pravidelných linkách z Prahy. S větším letadlem dojde také k navýšení kapacit na trase o téměř polovinu, což znamená, že ještě více českých cestujících bude moci využít pohodlného leteckého spojení nejen na Blízký Východ, ale také dále do vzdálenějších destinací Asia a Austrálie.“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Související obrázek