Swiss International airlines

Sídlo společnosti: Basel-Mulhouse-Freiburg (Švýcarsko)
Hlavní báze: letiště Zürich (Švýcarsko)
Vznik společnosti: rok 2002
Oficiální web: www.swiss.com
Aliance dopravců: součásti Star Alliance

Společnost Swiss International airlines je poměrně mladým národním leteckým dopravcem Švýcarska, který byl založen až v roce 2002 po úpadku společnosti Swiss air. Po krušných a problematických začátcích se společnost poměrně rychle rozvíjela a momentálně zajišťuje spojení Švýcarska s více než stovkou destinací po celém světě.
V roce 2006 kapitalově vstoupila do společnosti německá Lufhansa a momentálně její vlastník je společnost Deutsche Lufthansa AG.

Flotila Swiss International airlines v roce 2018:

5x Airbus A340-400
14x Airbus A330-300
9x Airbus A321-100/200
19x Airbus A320-200
5x Airbus A319-100
10x Boeing 777-300ER
8x Bombardier CS100 (Airbus A220-100)
16x Bombardier CS300 (Airbus A220-300)

Destinace obsluhující společnost Swiss International airlines:

veškeré destinace, které obsluhuje tento švýcarský národní dopravce naleznete přehledně zde:
Množství destinací je velké a dochází k úpravám až několikrát za rok a proto prosím použijte vždy aktualizovaný odkaz výše.

Zavazadlová politika dopravce:

společnost Swiss International airlines je klasickou tzv. legacy aerolinkou, navíc součásti Lufthansa group (zahrnující letecké společnosti Lufthansa, Austrian, Brussel airlines apod.) a proto váš tarif takřka vždy obsahuje jak příruční zavazadla tak i zavazadlo odbavené.
POZOR! tak jak je zvykem v poslední době, společnost také zavedla jeden low cost tarif, jmenuje se Economy Light a tento tarif obsahuje pouze příruční zavazadlo a maximálni váze 8kg a rozměrech 55x40x23cm. Odbavené je dále za poplatek. Economy Light tarif naleznete pouze na letech po Evropě!

Třída Economy a přehledná tabulka tarifu v nabídce společnosti:

Třída Business:

v této třídě se mohou cestující těšit na nadstandardní služby nejen na palubě letadel společnosti Swiss, ale také v business a lounge saloncích na letištích, které jsou součástí tarifu.
Cestující třídou business si sebou může vzít až dvě příruční zavazadla o rozměrech 55x40x23cm a může si také odbavit až dvě zapsaná zavazadla, každé o maximálni váze 32kg.
Součástí tarifu je také samozřejmě priority boarding, priority check-in, expresní průchod bezpečnostní kontrolou, pokud toto letiště umožňuje, rezervace místa apod.

Služby na palubě:

každý cestující nezávisle na tarifu obdrží na krátkých evropských letech občerstvení v podobě snacku a alko i nealko nápoju zdarma. Podává se také mini dezert v podobě pravé švýcarské čokolády.
V business třídě je nabídka samozřejmě rozšířenější o plnohodnotná jídla s předkrmem, hlavním chodem i dezertem.
Pokud se jedná o dálkový let v závislosti na počtu hodin letu, každý cestující obdrží jedno teplé jídlo a jedno studené s neomezeným množstvím nápojů.

Hodnocení Sbalkufr.eu ze svých zkušeností:

osobně jsem absolvoval hned několik evropských letu s touto společností a absolutně nemám co bych vytkl. Letadla a interiery letadel jsou čísté, ač jsou sedačky v ekonomy třídě tenké, jsou z velmi pohodlného polstrování a hlavně s větším prostorem pro nohy. Cabin crew a celkově posádká vždy velmi profesionální, také přejemní a usměvaví.
Občerstvení na palubě je dostačující, například na ranních letech je rozdáván čerstvě upečený croissant, který je výborný, posádka také neřeší počet objednaných nápojů a v případě delšího letu po Evropě si také můžete pro nápoje dojít až do galley letadla za posádkou.
Boarding do letadel je organizovaný a většinou velmi rychlý.

Společnost nepatří také k nějak drahým aerolinkám, z Prahy do Švýcarska můžete kopit letenku již od 1.100 Kč, což přihrává také plusové body.
Osobně je toto pro mne nejlepší aerolinka v Evropě hned po Turkish airlines a také určitě lepší než Lufthansa, bohužel však zatím nemohu hodnotit dálkové lety.
Za Sbalkufr.eu uděluji společnosti Swiss International airlines pět hvěz z pěti: