Tarom


Sídlo společnosti: 
Mezinárodní letiště Henriho Coandy Bukurešť-Otopeni (Rumunsko)
Hlavní báze: Mezinárodní letiště Henriho Coandy Bukurešť-Otopeni (Rumunsko)
Vznik společnosti: 18. září 1954
Oficiální web: www.tarom.ro
Aliance dopravců: SkyTeam

TAROM – vlajkový a národní dopravce Rumunska. Jedná se stále ještě o klasickou aerolinku s tzv. full servisem, kterých po Evropě již moc nenajdeme. Společnost provozuje několik desítek mezinárodních letů a zajišťuje spojení také mezi největšími Rumunskými městy. Svá letadla má bázovaná nejen v Bukurešťi ale i v Kluži a momentálně jeden stroj i v severovýchodním městě Jasi.
Aerolinka v minulém roce přepravila 2,34 miliónu cestujících což ji v Rumunsku řadí až na třetí příčku co do počtu přepravených osob.

Flotila společnosti TAROM

4x Airbus A318-100
7x ATR 42-500
2x ATR 72-500
4x Boeing 737-300
4x Boeing 737-400
4x Boeing 737-800

Destinace

Alicante, Amman, Amsterdam, Antalya, Atény, Baia Mare, Baku, Barcelona, Bělehrad, Beirut, Bodrum, Brusel, Bukurešť, Budapešť, Frankfurt, Hamburg, Heraklion, Hurghada, Iasi, Istanbul, Jerevan, Káhira, Kišiněv, Kluž, Kos, Larnaka, Londýn, Madrid, Mnichov, Nice, Oděsa, Oradea, Paříž, Praha, Rhodos, Řím, Satu Mare, Sharm El-Sheik, Sibiu, Sofia, Soluň, Stockholm, Stuttgart, Suceava, Tbilisi, Tel Aviv, Tenerife, Temešfar, Valencia, Vídeň.

Zavazadlová politika

společnost TAROM airlines je klasickou aerolinkou, pokud si zakoupíte jakoukoliv letenku, v ceně máte již vždy zahrnuty jak příruční zavazadlo tak i zavazdlo odbavené do 23 kg.

příruční zavazadla (carry on bag)
pokud je váš let operován Boeingem nebo Airbusem, vaše příruční zavazadla mohou být maximálních rozměrů 55x40x20 cm a vážit 10 kg, v případě, že let letí vrtulová letadla ATR pak příruční zavazadlo může být o maximálních rozměrech 35x30x20 cm o stejné váze.
V případě, že máte zakoupenou třídu Business, můžete si vzít sebou až dvě příruční zavazadla.

odbavená zavazadla (checked baggage)
v tarifu ekonomy máte automaticky zahrnuto jedno velké odbavené zavazdlo o maximální váze 23 kg.
Pokud máte třídu Business, pak tato zavazadla můžete mít až tři a každé z nich do maximální povolené váhy 23 kg.

Služby na palubě

společnost TAROM airlines je jedna z posledních v Evropě, která poskytuje full servis ve všech třídách zdarma. V průběhu letu tak letušky či stewardi nabídnou snack v podobě bagety nebo sendviče na kratších letech, na delších je v nabídce teplé jídlo. Samozřejmosti je rozlévání teplých či studených nealkoholických nápojů.  Alkoholické nápoje jsou za poplatek.

 

Hodnocení Sbalkufr.eu ze svých zkušeností

aerolinka TAROM je opravdu jedna z posledních na starém kontinentu, která nabízí full servis, tedy jak odbavené zavazadlo, tak občerstvení a míle v ceně letenky.
Ceny letenek mývá společnost konkurenceschopné i nízkonákladovým dopravcům, například lze pořídit vnitrostátní lety již od 19,90 EUR, mezinárodní lety jen o 10 EUR dražší, takovýchto letenek však je velmi omezené množství, proto je nutná brzká rezervace.
Menší nevýhodou dopravce je starší flotila letadel, vyjímkou nejsou letadla starší 20 let a na interiérech je to hodně znát, společnost však pomalu začíná modernizovat flotilu kdy zařazuje novější Boeingy 737-800 a objednány jsou i 737MAX8.

Sbalkufr.eu uděluje tři hvězdy z pěti