Zájezdy


Zájezd si můžete vybrat a objednat jednoduše z naších webových stránek. Používáme rezervační systém společnosti Student agency, který porovnává několik desítek cestovních kanceláři z Česka, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska.

Na jednom místě tak najdete tisíce různých typů zájezdu do všech nabízených destinací. Server vám automaticky vyhledá dle vaších zadaných kritérii všechny dostupné zájezdy pěkně seřazeny od nejnižších cen po ty nejvyšší .

Jedná se o cestovní agentůru, která vám zájezd zprostředkuje a díky které vám odpadá hledání ideálního zájezdu přes klasické stránky cestovních kancelaři. Zde je vše přehledně na jednom místě, ušetříte tak nespočet času a hlavně díky porovnávači můžete ušetřit klidně i několik desítek tisíc korun.
Každá cestovní kancelář totiž nabízí různé slevové akce, nebo má jinak nastaveny last minute, super last minute atd.a proto stejný zájezd například do Egypta může u Fischera stát o pár tisíc více než u Exim tours. Rozdíly u těch hodně drahých zájezdu pak mohou být až několik desítek tisíc korun.

 

Slovníček pojmů u cestovních kanceláři:

  • First minute – nákup zájezdu na první chvíli, většinou i více než půl roku dopředu. Cestovní kanceláře (dále jen CK) začínají nabízet například letní zájezdy již v záři či říjnu předešlého roku a takovýmto nákupem můžete dostat slevu až 40 % z dospělé ceny zájezdu, nebo cestu až dvou děti do určitého věku zcela zdarma a další akce jako zvýhodněný parking či tranfér na letiště atd.
   Pokud se rozhodnete o nákup v rámci First minute akce, pak velkou výhodu máte právě v kompletní nabídce všech hotelů a termínu, kdežto u Last minute či Super last minute většinou musíte vybírat ze značně omezené nabídky.
  • Last minute – nejčastější pojem u CK. Po daném termínu, který ukončí prodej First minute většinou začínají nabíhat první Last minute nabídky. Výběr býva většinou ještě dost velký, cena však může být i vyšší než u First minute nabídek, ale nižší než klasická prodejní cena.
  • Super last minute – pár dnů, či max dva týdny před odletem se objevuje akce Super Last minute dle počtu volných míst. Jedná se o doprodej posledních volných kapacit a zde přichází další atraktivita pro zájemce o koupi zájezdu! Ceny zde bývaji hodně nízko, niže než u First minute akcí, bohužel však se značně omezenou nabídkou. Větší skupiny či rodiny tak většinou nemají šanci.
  • Ultra last minute – některé cestovní kanceláře nabízejí i tuto možnost. Přichází jeden až dva dny před odletem a ceny jsou většinou na nákladech CK, tedy na této nabídce cestovní kancelář nic nevydělá, ale i neproděla. Doobsadí volná místa v letadle a zaplatí se alespoň letenka a hotel, které cestovky většinou předkupují u leteckých dopravců a hoteliéru i rok dopředu.
  • Buy and Fly – v České republice už tato možnost skoro vymizela. Doba kdy měli cestovky své kanceláře na letištich je pryč a tímpádem i tato nabídka. Na vídeňském letišti Schwechat nebo například v německém Mnichově však najdete kanceláře, kde na obrazové tabuli naskakují poslední volná místa v letadlech odletajících ten den do dovolenkových destinací i za podnákladové ceny.
   Zájezdy jsou většinou za hubičku, vyjímkou nejsou ceny i pod 5000 Kč za all inclusive. Velká nevýhoda je však v tom, že do poslední chvíle většinou nevíte kam poletíte, prostě se doma sbalíte, přijedete na letiště, vyberete si z nabídky, zaplatíte a za pár hodin už ležíte na pláži.
  • Voucher – mnoho CK vám ho zašle mailem, nebo si ho osobně v kanceláři vyzvednete zhruba týden před odletem. Kus papíru většinou o velikosti A4, který předkládáte na letišti při odbavení, delegátům po příjezdu do destinace a na recepci hotelu. Jedná se o důležitý doklad pro vaší cestu, zjednodušená forma, kde na jednom místě naleznete letenku, voucher do hotelu, případně cestovní pojištění a předem zakoupený fakultativní výlet.
  • Delegát – většinou zaměstnanec CK přímo v destinaci. Úkolem delegátu
  •  je postarat se o hladký průběh vaší dovolené. Měl by být nápomocný 24h denně. Telefon na delegáta většinou najdete v hotelovém lobby, na racepci, nebo ho osobně dostanete po příjezdu. Delegát vás přivítá na letišti, ubytuje v hotelu, zajistí fakultativní výlety, nebo vypůjčení aut, pomáhá při problémech a podává informace o destinaci.

 

 • Fakultativní výlety – vaší dovolenou si můžete zpestřit právě fakultativním výletem. Jedná se o nabídku výletu přímo v destinaci, které si můžete zakoupit u delegáta a v některých případech již při objednávce zájezdu z domova. Fakultativní výlety mohou být různé – od prohlídky měst (třeba Barcelona), přes historické památky (např. pyramidy v Gize), až po zážitkové programy (rafty, potápění, čtyřkolky, lodní výlety apod.). Každý takový výlet by měl obsahovat dopravu s vyzvednutím a vysazením přímo u hotelu, průvodce (nebo delegáta) a v některých případech i jídlo.