Změna politiky příručních zavazadel i u Wizz airu!

Pouhý jeden den po oznámení zpoplatnění příručních zavazadel u Ryanaira, přichází změna také u druhého největšího ultra nízkonákladového dopravce v Evropě a to Maďarské společnosti Wizz air.

S okamžitou platností vstupuje nařízení, kdy každé příruční zavazadla o standardních rozměrech 55x40x23 cm a váze do 10 kg, které je v ceně zakoupené letenky bude nutno odevzdat ještě před bezpečnostní kontrolou klasicky na check-inu tak jak jsme zvyklí pří odbavení velkých zavazadel do podpalubí letadla.
Tato služba je zdarma, vaše příruční zavazadlo tedy již příručním nebude, ale poveze se s vámi v zavazadlovém prostoru a najdete ho na koncovém letišti na páse pro zavazadla na příletu tedy baggage claimu.

Na palubu letadla si tak sebou nebudete moci vzít vůbec nic, pokud si nezakoupíte přednostní nástup do letadla. Služba priority boarding se pohybuje v rozmezí 5-10 EUR a povoluje mít sebou nejen klasické příruční zavazadlo, ale i malou kabelku či laptopovou tašku o rozměrech 40x30x23 cm. Při zakoupení této služby se navíc na vás nevztahuje povinost odevzdat větší příruční zavazdlo na check-inu a můžete ho mít tak stále u sebe.

Tato změna tak není až tak drastická jako nedávna novinka u Ryanairu, navíc pokud odevzdáte vaše příruční zavazdlo na odbavovací přepážce, nevztahuje se tak na něj žádné limity u tekutin, můžete tedy převážet libovolné množství a nestresovat se nařízením o množství 100ml na jeden kus tekutiny navíc s nutností vejít se do sáčku o objemu 1 litr.